Политика

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски позитивен на вирусот Ковид-19

По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на вирусот Ковид-19. Иако ги почитував препораките на здравствените...

Скопје

Смрди покрај Вардар: Сите фекални води од градот се испуштаат директно...

Сите фекални води од градот кој полека станува милионски, се испуштаат директно во Вардар. Без никакво прочистување. Водата од тоалетните казанчиња, кадите и мијалниците,...

СВЕТ

Тесла купи биткоини за 1,5 милијарди долари, цената вртоглаво расте

Вредноста на биткоините најголема досега, откако компанијата за производство на електрични автомобили „Тесла“, објави дека ќе ја прифати најголемата светска криптовалута како начин на...

Сцена

Сара Климоска прогласена за Европска ѕвезда во подем

Сара Климоска, една од ѕвездите на последниот филм на Милчо Манчевски „Врба“, е прогласена за Европска ѕвезда во подем и наградата ќе ја добие...

Хрватските угостители драстично да ги спуштија цените, пиво на море 50...

Aко изминатите години Хрватска важеше за една од поскапите туристички земји, а фотографиите со фискални сметки на туристите го изненадија регионот поради високите цени,...

Комисијата за заразни болести со предлог за укинување на забраната за...

Комисијата за заразни болести прифатила да го разгледа барањето на Независната угостителска комора (НУК) и на Здружението на естрадни уметници (ЗЕУМ) за укинување на...