109 новозаразени од Коронавурус а починал еден пациент

145
0
SHARE

Во последните 24 часа во Македонија се направени 762 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19.

Почината е една пациентка од Скопје во болнички услови. Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 422 оздравени пациенти.

Досега во Македонија се направени вкупно 115590 тестирања на ковид -19. Денеска нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 11942, бројката на оздравени пациенти е 8087, на починати е 528, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3327.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here