141 нов случај на Коронавирус во последните 24 часа

195
0
SHARE

Четири лица починаа од последици од коронавирус во последниве 24 часа – двајца од Скопје на возраст од 54 и 55 години, пациентка од Кавадарци на 69 години и 70.годишен пациент од Свети Николе, соопшти Министерството за здравство.

Извршени биле 2.006 тестирања во истиот период при што се регистрирани 141 нов случај на ковид-19.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here