5 тајни на секој од хороскопските знаци

823
0
SHARE

Овен

 • Кога ќе го повредите веднаш ќе ве остави.
 • Овенот е луд по хумор и главен забавувач во друштвото.
 • На овенот брзо му станува досадно и затоа сака постојано да се изненадува.
 • Овенот е секогаш во право. Ама баш секогаш! Тој не прифаќа забелешки од никого.
 • Жената овен фантазира да стане порно глумица.

Бик

 • Бикот прави свој мал свет далеку од сите и често чувствува дека никој не го разбира.
 • Кога се лути, препорачуваме да го оставите сам.
 • Бикот е доста драматичен.
 • Иако бикот е опишан како див знак, никогаш не ги решава работите применувајќи сила.
 • Бикот понекогаш знае да каже дека не му е грижа за вас, но длабоко во себе знае дека не е така, па знае да си ја признае грешката и да се извини.

Близнаци

 • Никогаш не задоцнуваат, секогаш се први и ги чекаат останатите.
 • Ако мислите дека близнаците зборуваат многу, реалноста е сосема спротивна, тие се доста срамежливи и повлечени.
 • Близнаците можат да бидат верни на партнерот и на пријателите, но кога другите ќе ги изневерат не даваат втора шанса.
 • Близнаците се доста духовити личности.
 • Близнаците лесно се вознемируваат.

Рак

 • Ракот е најверен знак во зодијакот.
 • Раковите не се доверуваат лесно пред другите, а кога ќе се доверат тоа го прават само на тие што им се врежани во срцето.
 • Посветени се на семејството.
 • Раковите често запаѓаат во депресија за без причина.
 • Раковите се лојални на семејството и пријателите.

Лав

 • Лавот во еден момент може да биде заљубен, а во другиот да ја запали околината.
 • Лавот прави само работи што ги сака и кога сака.
 • Ќе направи се за да бидат среќни оние кој ги сака.
 • Никогаш не помислувајте да се расправате со лавот. Секако ќе ве победи.
 • Лавот се сака себе си. Не очекувајте да ве сака повеќе од него.

Девица

 • Девицата ги анализира сите работи. Кога ќе наиде проблем, во состојба е да анализира и текст од 5000 зборови.
 • Никогаш не мируваат, и кога спијат тие нешто планираат за наредниот ден.
 • Девицата секогаш сака да биде заљубена. Од друга страна, секогаш живеат во страв дека нема да најдат некој што ќе ги сака.
 • Кога е лута девицата секогаш ќе ви каже.
 • Девицата е права доамќинка.

Вага

 • Секогаш оди на се или на ништо.
 • Вагата може да ја добие битката без расправија.
 • Понекогаш сака да биде потполно сама, а понекогаш сака да се во друштво со многу луѓе.
 • Знае да ги искаже чувствата.
 • Лесно го менува мислењето.

Шкорпија

 • Шкорпијата кога се чувствува слаба веднаш се заљубува.
 • Мора да сте вистински среќник за да бидете нејзин љубовник.
 • Жените шкорпии се многу чувствителни.
 • Мразат многу прашања.
 • Шкорпиите се повлечени пред оние што не ги познаваат, а ги обожаваат во своето друштво.

Стрелец

 • Стрелецот знае да се забавува, но точно знае до каде е границата.
 • Ги менува плановите во последна минута.
 • Стрелецот е вечно дете.
 • Секогаш е добро расположен.
 • Никогаш нема да знаете што точно мисли, ако самиот не ви каже.

Јарец

 • Јарецот сака да има само одреден круг на пријатели.
 • Не простува лесно.
 • Секогаш е спремен да помогне.
 • Јарецот е голем работник, не пребира кога станува збор за работа.
 • Верен е на семејството.

Водолија

 • Водолиите секогаш ќе ви помогнат во решавање на проблемите.
 • Многу лесно се впуштаат во нова врска.
 • Кога ќе се заљубат, има дури 15000 емоции во минута.
 • Водолиите се многу динамичен знак.
 • Не сакаат не сигурни луѓе во своја околина.

Риби

 • Рибите многу лесно се спријателуваат.
 • Понекогаш се доминантни.
 • Одлични се за чување на тајни.
 • Кога чувствуваат дека нешто не е во ред, се дистанцираат.
 • Даваат се од себе и очекуваат да им биде возвратено.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here