Маја Стаменковска-Угриновска и Александар Трајановски од ГРОМ оддадоа почит на гробот на Гоце Делчев

401
0
SHARE

Членовите на Извршниот одбор на ГРАЃАНСКАТА ОПЦИЈА ЗА МАКЕДОНИЈА-ГРОМ, Маја Стаменковска-Угриновска и Александар Трајановски, денеска по повод 116-годишнината од смртта на великанот Гоце Делчев, положија цвеќе на неговото вечното почивалиште црквата „Св. Спас“.

Во Македонија денеска се одбележуваат 116 години од смртта на револуционерот Гоце Делчев, кој на денешен ден во 1903 бил…

Posted by ГРОМ – Граѓанска опција за Македонија on Saturday, May 4, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here