Ахмети: Точно е дека има фpakции во ДУ И, но нe плaниpaм да пoднecaм ocтaвka,

341
0
SHARE

Претседателот на ДУ И, Али Ахмети во неговото вечерашно интервју за емисијата „Клик Плус“ која се емитува на телевизија Тв21 вели дека не планира, за скоро време, да си поднесе оставка и дека нема причина да го направи тоа.

Тој ова го истакна по пишувањата во медиумите од пред неколку дена, кои пренесуваа дека по исказот на Ахмети во Специјалниот Суд на Косово, лидерот на интегративците ќе си поднесе оставка.

Ахмети, за овие пишувања рече дека тиа имаат некоја позади нарекувајќи ги теории на заговор против него.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here