Ако не сте знаеле според него и Турците се бopеле пpoтив османлиското poпство.

601
0
SHARE

Нов гаф на Зоран Заев овој пат од трибината која ја оддржа тој на стартот од кампањата за претседателските избори во Крушево.

Дури ни поддржувачите на Заев не можеа да успеат да се воздржат и да се изнасмеат поради гафот кој тој го кажа среде говор.

Ако не сте знаеле според него и Турците се бopеле пpoтив османлиското poпство.

Нов гаф на Заев: И Турците се бopеле пpoтив османлиското poпство…

И неговите почнаа да му се смеат…

Posted by infomax.mk on Monday, April 1, 2019

Извор Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here