АПАСИЕВ БАРА 30 ИЛЈАДИ ЕВРА ОШТЕТА

82
0
SHARE

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“ поднел Изјава до Основниот суд во Скопје каде стои дека бара отштета од 30.000 евра за незаконското следење, односно прислушување на неговите телефонски разговори.

Ова барење се однесува за прислушувањето во случајот „Таргет-Тврдина“ кој го отвори СЈО.

-Со оглед дека од т.н. Специјално јавно обвинителство (СЈО) добив потврда за незаконското следење на моите комуникации, го известувам Судот дека се чуствувам за оштетен поради незаконско следење, т.е. прислушкување на моите телефонски разговори за подолг период, стои во изјавата на Апасиев.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here