Апасиев поради Карпалак ја отера Шеќеринска у.п.м.

649
0
SHARE

Лидерот на Левица Димитар Апасиев ја отера у.п.м. министерката за одбрана Радмила Шеќеринска поради тоа што не отишла да оддаде почит на загинатите војници на Карпалак.

„Се моли ШЕЌЕРИНСКА да иде у п**ку матер. Од Карпалак, па лево!“, напиша на неговиот фејсбук профил.

Овој пост на Апасиев е лајкуван од скоро пет илјади граѓани, а има и над 150 споделувања.

Се моли ШЕЌЕРИНСКА да иде у пичку матер. Од Карпалак, па лево!#МинистеркаЗаОдбранаНаУЧК

Posted by Димитар Апасиев on Saturday, August 8, 2020

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here