(Аудио) Објавени бoмби за Бoрисов

83
0
SHARE

Протече скандалозна аудио снимка на која јасно се слуша гласот на бугарскиот премиер Бојко Борисов.

Гласот во аудио записот претседателот на парламентот Цвета Крајанчева ја нарекува „проста карџалиска п***а“.

Објаснува колку била проста и не знаела англиски јазик, поради што не можела да разбере за што и зборуваат колегите лидери на европските земји.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here