Авионот од Истанбул што со часови кружеше над Скопје ќе слета во Приштина

434
0
SHARE

Авионот Боинг 737-752 кој требаше да пристигне во Скопје, а доаѓа од Истанбул, Турција не успеа да слета на скопскиот аеродром поради силен ветер.

Авионот е пренасочен на аеродромот во Приштина.

Авионот од Малта е пренасочен во Охрид.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here