Авионот со премиерот Заев веќе 30 минути кружи над Скопје

298
0
SHARE

Поради обилни снежни врнежи, авионот во кој се наоѓаат премиерот Заев и нашата делегација кои се враќаат од Економскиот форум во Давос не може да слета на скопскиот аеродром.

Според нашите информации, поради лошите временски услови авионот најверојатно ќе биде пренасочен да слета во Софија.

Извор Вечер

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here