Автобусите на ЈСП од денеска според саботен возен ред

358
0
SHARE

Автобусите на ЈСП – Скопје од денеска ќе сообраќаат според саботен возен ред, соопштуваат од Јавното претпријатие. Како што наведуваат од таму, мерката се презема поради пониската фрекфенција на патници и намалената раздвиженост низ градот.

Од ЈСП наведуваат дека возниот ред ќе биде во сила се додека излезат со ново соопштение.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here