Автомобил прегази пешак во Капиштец

379
0
SHARE

Жена на возраст од 61 година заврши во болница откако во неа удри автомобил. Сообраќајката се случила на улицата „Васил Ѓоргов” во Скопје кога возило сеат ибица управувано од Р.В. (69) од Скопје удрило во скопјанката М.Е.

Со возило на Итна медицинска помош повредената жена биле пренесена во Клиничкиот центар во Скопје каде и биле констатирани тешки повреди и е задржана на понатамошно лекување.

Од страна на увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Скопје бил извршен увид и се работи на целосно расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here