АВТОМОБИЛ УДРИЛ ВО ЖЕНА И ПОБЕГНАЛ

85
0
SHARE

Шеесет и едногодишна жена е тешко повредена откако вчера во неа удрил автомобил на крстосницата од бул.„Христијан Тодоровски Карпош“ и ул.„Ферид Бајрам“ во Скопје.

Според информациите од МВР, патничко возило „форд фиеста“, удрило во пешакот Р.Ц.(61) од Скопје и го напуштило местото на незгодата.

Во незгодата Р.Ц. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје. Се работи на расчистување на случајот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here