Автопатот Миладиновци- Штип не е пуштен за сообраќај, возачите да не го користат

347
0
SHARE

Автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е пуштен за сообраќај.

На автопатот се вршат проверки од безбедносен карактер, соопшти денеска АМСМ, упатувајќи апел до сите возачи да не го користат автопатот.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here