Барселона поразена од Леванте

294
0
SHARE

Играчите на Барселона беа поразени во првиот натпревар од осмина финалето од Кралскиот куп од Леванте со 2:1

На Леванте е ова само четврта победа во 30 натпревари со Барселона во историјата на клубот и третиот пораз на Барселона во оваа сезона.

Головите на Леванте, кои беа домаќини на овој натпревар, беа постигнати од Ерик Кабако и Борха Мајорал во првата половина, стрелец на единствениот гол за гостите беше Филипе Кутињо во завршницата на натпреварот.

Леванте поведе во четвртата минута со голот на Ерик Кабако.

За 18 минути, Мајорал двојно го зголеми водството по одличното додавање на Емануел Ботенга за 2:0

Утешителен гол за играчите во жолти дресови даде Кутинаја во 84. минута.

Реваншот се игра за седум дена во Барселона.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here