Без струја дел од Бутел, Центар и Сарај

399
0
SHARE

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците во општините Бутел, Центар и Сарај.

-Во периодот од 9:00 до 12:00 часот, без струја ќе бидат дел од корисниците од ул.1 и ул.3 во Визбегово, Општина Бутел, од 9:00 до 13:00 часот корисниците од ул. „Питу Гули“ од бр.49 до бр.57 во Општина Центар, а од 9:30 до 14:30 часот дел од корисниците од село Љубин во Општина Сарај, информираат од РЦУК Скопје.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here