Бојко Борисов во младоста

1978
0
SHARE

Актуелниот премиер на Република Бугарија од секогаш бил во или блиску до политиката, но не и секогаш како политичар.

Во минатото тој работел како телохранител и обезбедување на Тодор Живков, Бугарскиот Крал и многу други бугарски политичари од 90тите години.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here