Бомба пронајдена во скопската зоолошка градина

68
0
SHARE

Додека се вршел ископ на земја во кругот на Зоолошката градина во Скопје, вчера во 14.30 часот била пронајдена експлозивна направа.

Известена била Единицата за антитероризам, а од стручно лице од Дирекцијата за заштита и спасување експлозивната направа биле подигната за понатамошна постапка, соопшти МВР.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here