Борко на македонската химна (ФОТО)

373
0
SHARE

“Министерот за одбрана”, голманот на ракометната репрезентација Борко Ристовски за време на националната химна пред денешниот меч со Бахреин покажа што мисли за промената на името во Северна Македонија.

Ракометарите емотивно ги пееја стиховите Македонската химна “Денес над Македонија се раѓа” Борко на срце го направи симболот на “Обединета Македонија”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here