Британската полиција го уапси основачот на Викиликс, Џулијан Асанж (видео)

694
0
SHARE

Британската полиција денеска соопшти дека го уапсила основачот на Викиликс, Џулијан Асанж.

Како што јави ДПА, Асанж бил уапсен откако ја напуштил зградата на Еквадорската амбасада во Лондон, каде престојуваше изминативе седум години.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here