Честитка за кандидатурата за Гордана Силјановска пристигна од асоцијацијата на жени во Европската народна партија!

346
0
SHARE

За изборот на Гордана Силјановска Давкова за кандидат за претседател од редовите на ВМРО-ДПМНЕ пристигна честитка од Дорис Пак, претседател на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП).

“Вчера ме разбуди пораката: Драга Гордана, асоцијацијата на жени на ЕПП го честита изборот за кандидат за претседател. Со цело срце ти посакуваме голем успех, објави на својот Фејсбук профил професорката Гордана Силјановска Давкова која во саботата на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ беше избрана за кандидат за претстојните претседателски избори.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here