Член на обезбедувањето на Заев инволвиран во сообраќајна несреќа викендов во Струмица

593
0
SHARE

Сведоци од Струмица не информиира дека во петокот вечерта во Струмица се случила тешка сообраќајна несреќа во која учествувал член од обезбедувањето на премиерот Заев.

Според сведоштвата, лицето со иницијали А.Т. управувајќи марка возило Сеат,учестувал во улична трка низ Струмичките улици со уште едно возило марка Порше. При сударот,  возилото марка Сеат, удрило во такси возило, при што е причената материјална штета, а повредени нема

Во билтенот на СВР Струмица и МВР нема белешки за овој случај.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here