Cмpтонocна бaктepија е откриена во градинка и основно училиште

298
0
SHARE

Cмpтoнocната бактерија МPCА е откриена во една градинка и основно училиште во Скопје при вонредна контрола, пренесува Канал 5.

Четири нови случаи на заразени со cмpтoнocната бактepија МPCА се откриени со вонредни контроли во една градинка и во едно основно училиште во Скопје. Заразени се две деца и двајца воспитувачи.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here