Cтрашна сообраќајка во Преспа: Загина едно лице, три лица се повредени меѓу кои и 10-годишно дете

89
0
SHARE

Во тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Преспа, едно лице загина, а три лица се повредени меѓу кои е и 10 годишно дете.

Животот го загубила жена на 60 години, детето и маж на 40 годишна возраст првично се хоспитализирани во битолската болница, но поради тежината на повредите се пренесени во Скопје.

Третиот повреден, 60-годишен маж, остнаува хоспитализиран во болницата во Битола.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here