Дали се случува распад во СДСМ?! Членството со реакција!

571
0
SHARE

Веќе подолго време има реакции за законот за јазици кај многу гласачи на СДСМ но и членови и тоа истакнати членови!

На својот фејсбук профил, Софија Куновска, поранешен координатор на советничката група на СДСМ во Град Скопје, објави статус со нејзино мислење околу двојазичноста:

Како да градиме соживот кога имаме лидер на партија кој 16 години го раниме сите граѓани а никогаш не го слушнавме да…

Posted by Софија Куновска on Sunday, March 18, 2018

Дали е на повидок уште еден распад во партијата?!

Од кога Зоран Заев почна да ги реализира плановите за Голема Албанија се по цена на власт, повеќето членови се видно разочарани и ја напуштаат партијата.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here