Дали знаете кое е првото видео на YouTube со милион прегледи?

484
0
SHARE

Еве еден интересен факт. Првото видео на YouTube што постигнало еден милион прегледи е видеото со бразилската фудбалска легенда Роналдињо.

Видеото беше објавено во 2005та година на официјлниот канал на спортскиот гигант НАЈК, каде што тој на тренинг успева да ја погоди пречката неверојатни 3 пати по ред. Многумина ја спореа веродостојноста на видеото и коментираа дека е монтирано. Но овој предизвик стана навистина вирален,а натера и многу други фудбалски ѕвезди да се обидат во истото а притоа објавуваа видеа од овој тип.

Сепак ова видео е повлечено во 2011та година, но во историјата на YouTube ова е првото видео со 1 милион гледаност

 

Во продолжение погледнете сами,

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here