Демолирана влезната врата од домот на градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари

331
0
SHARE

Непознати лица ја демолираа куќата на градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, која се наоѓа во Скопје.

Оваа информација ја објави шефот на општина Гостивар, кој бара расчистување на случајот, информира ИНА.

Според податоците, инцидентот се случил во саботата, додека случајот бил пријавен истиот ден.

Сторителите на овој чин не успеале да украдат ништо, само ја скршиле влезната врата.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here