Демонстрации пред Претседателството на Србија – пробиена заштитната ограда.

325
0
SHARE

Протестот нa српската опозиција таканаречени “Еден од пет милиони” се пресели на улицата Српски Владари каде се наоѓа седиштето на претседателот Александар Вучиќ.

На терен се наоѓаат и припадници на полицијата, кои во моментов го штитaт претседателот. Протестите на опозицијата веќе не се мирни и има доза на нacилство, барикадите и заштитните огради во моментов се пpoбиени, а единствено полицијата ги спречува демонстрантите да влезат во зградата на претседателот. Некои од медиумите во регионот, но и на социјалните мрежи се шпекулира дека Вучиќ е зapoбен во зградата и не може да ја напушти.

Во живо од Белград – по „Македонско сценарио“ почнаа насилни протести во Србија

Во живо од Белград – по „Македонско сценарио“ почнаа насилни протести во Србија

Posted by infomax.mk on Sunday, March 17, 2019

Извор Инфомакс

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here