Денес сончево и топло – еве од кога доаѓа вистинската пролет во Македонија

551
0
SHARE

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец.

Утринската температура ќе се двдижи од минус два до шест степени, а дневната температура од 11 до 21 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец.

Утринската температура ќе достигне до нулата, а дневната темература до 19 степени.

Следува период на стабилно и суво време со пораст на дневните температури, кои од недела на повеќе места ќе надминуваат 20 степени. Утринските температури ќе се позитивни.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here