Денеска пресуда за Ѓоко Поповски за случајот „Триста“

480
0
SHARE

Денеска ќе биде изречена пресудата за случајот на Специјалното обвинителство под пседвонимот – „триста“, во кој обвинет е поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски.

Тој се товари за злоупотреба на службената положба при набавката на тристате возила Шкода Јети за МВР.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here