Денеска средба Стево Пендаровски со Талат Џафери

257
0
SHARE

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Средбата ќе се одржи во Вила Водно, соопштија од кабинетот на претседателот. Ова е нивна прва официјална средба по инаугурацијата на Пендаровски за шеф на државата.

Пендаровски минатата недела во Вила Водно имаше официјална срeдба и со премиерот Зоран Заев.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here