Детали за пожарот позади Универзална сала

281
0
SHARE

Пожар избувна утринава во стан позади Универзална сала, на улицата „Христо Смирненски“.

Според МВР, станот кој се запали се наоѓа на поткровје на зградата, а пожарот избил во кујната.

Противпожарните екипи интервенираа навреме и спречија пожарот да се прошири во другите станови.

Од Противпожарната единица Скопје велат дека причина за пожарот е најверојатно електричната инсталација.

Од таму додаваат дека станарите биле евакуирани и дека нема повредени.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here