Џенифер Лопез е новото лице на кампањата на Guess за 2018 година

1657
0
SHARE

Џенифер Лопез, 48-годишната актерка и пејачка ќе биде ѕвездата на кампањата пролет/лето 2018 на популарниот бренд Guess.

За новиот моден ангажман, Лопез изјави: Кога добив повик од Пол Марцијано и ме покани да станам новата Guess-девојка, бев пресреќна и возбудена што ќе бидам дел од толку силен бренд кој го сакам уште од времето кога бев тинејџерка.“

Коосновачот на Guess, Пол Марцијано, изјави: „Нејзината убавина  блеска на оваа кампања“.

Лопез ја најави оваа соработка со својот моден избор за спотот „Amor amor amor“.

Во продолжение погледнете ги првите фотографии од Џенифер Лопез за Guess.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here