Диета за пред одмор: Ослабете 5 килограми за само 3 дена

453
0
SHARE

Оваа хит диета од само 2 намирници е омилена за време на летните денови. За само 3 дена ќе изгубите 5 килограми.

Прв ден:

Појадок: варен компир без сол и шолја јогурт

Ручек: два варени компири без сол и шолја јогурт

Вечера: две шолји јогурт

Втор ден:

Појадок – 1 шолја јогурт

Ручек- два варени компири не солени и шолја јогурт

Вечера – компир варен без сол и шолја јогурт

Трет ден:

Варен компир без сол за појадок

Варен компир без сол и шолја јогурт за ручек

Шолја јогурт за вечера

Оваа лесна хит диета има многу витамини и минерали, како и влакна и ја забрзуваат работата на стомакот, ги исфрлаат токсините.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here