Дневен хороскоп 25.04.2019

363
0
SHARE

ОВЕН

Работа: Вашата желба за напредок станува се поголема и моменталното работно место е мало за вас.

Љубов: Иако емоциите кон партнерот се силни, вие тоа не го покажувате онолку често колку што тој мисли дека треба.

Здравје: Мали проблеми со видот.

БИК

Работа: Денеска нешто сте уморни и без волја. Не обрнувате внимание на критиките кои ги добивате. Сеедно ви е.

Љубов: Сте дошле до ситуација во која ве радува само искрен разговор околу минатото или иднината.

Здравје: Синусите ви се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Загрижени сте за својата финансиска ситуација и иднината која ве чека моментално.

Љубов: Иако ви се чини дека сте влегле во некоја друга, поинаква врска, се чувствувате се повеќе осамено крај својот партнер.

Здравје: Проверете ја штитната жлезда.

РАК

Работа: Денеска е можно нешто да ве спречи, што не е до вас, да ги опстварите своите цели.

Љубов: Ви се чини дека се се распаѓа, но тоа е само вашето преувеличување на вистинските проблеми.

Здравје: Повеќе сон.

ЛАВ

Работа: Чекате важни вести поради кои сте напнати и деконцентрирани. Можно е денеска да дојде до одложување.

Љубов: Иако сами не сте поттикнале нови љубовни случувања, сепак, тие ви доаѓаат.

Здравје: Несоница.

ДЕВИЦА

Работа: Сте оствариле голем успех за кој доста се жртвувавте и сега се прашувате дали било вредно.

Љубов: Се радувате на почетокот на новата врска и сте еуфорични. Среќата ви ја расипуваат единствено лошите коментари од пријателите.

Здравје: Проблеми поради напнатост.

ВАГА

Работа: Свесни сте дека ситуацијата е тешка и дека секој успех бара многу работа.

Љубов: Иако не сте подготвени самите на себе да си признаете, сепак, вашите емоции кон партнерот полека се „гасат“. Се трудите тоа да остане незабележано.

Здравје: Немате големи проблеми.

ШКОРПИЈА

Работа: Од досегашното искуство сте научиле дека подобро да пробате да го прилагодите опкружувањето кон себе, отколку вие да се вклопувате во него.

Љубов: Можно е да имате голема емотивна дилема помеѓу две личности.

Здравје: Проблеми со цикрулацијата.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Сте се ослободиле од се што го кочело вашиот успех и минатото, и сега одите само напред. Ве чекаат добри вести.

Љубов: Вие и вашиот партнер имате добар однос, но во суштина имате проблеми.

Здравје: Без проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Денешниот ден е добар кога се во прашање склопување на нови договори и соработки.

Љубов: Саканата личност толку стравствено ви е поврзана, дури се чувствувате малку „загушено“ од тоа.

Здравје: Проблеми со хормоните.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пред себе имате доста можности за успех, но не ги гледате потполно. Ако научите да не се потценувате себе си, ќе успеете.

Љубов: Не ве очекуваат никакви нови случувања на ова поле.

Здравје: Проблеми со главоболка.

РИБИ

Работа: Пред сите личности родени во овој знак кои се занимаваат со нешто поврзано со трговија, ова е позитивен период.

Љубов: Многу личности кои до сега не обрнувале внимание на вас, ќе приметат колку сте, всушност, привлечни.

Здравје: Добро се чувствувате.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here