Дневен хороскоп 25.06.2019

335
0
SHARE

ОВЕН

Работа: Иако вашите очекувања не се преголеми, денеска ви е неповолен ден и тешко ќе успеете да го остварите она што сте го сакале.

Љубов: Пред вас е период во кој ќе имате нови случувања на полето љубов.

Здравје: Водете сметка околу стомакот.

БИК

Работа: Може да се надевате дека ќе успеете да ги пребродите сите проблеми и да ги исправите пропустите кои сте ги направиле во минатиот период.

Љубов: Со саканата личност имате повеќе проблеми од што сте очекувале.

Здравје: Избегнувајте цигари.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е ден во кој ќе имате многу стресни околности. Подгответе ги своите нерви за напорен период.

Љубов: Вашата тврдоглавост е најголемиот проблем во врската. Ќе биде потребно повеќе да се прилагодувате кон партнерот.

Здравје: Проблеми со варењето на храната.

РАК

Работа: Очекувајте реализација на вашите планови. Пред вас е добра фаза во која ќе имате интересни случувања.

Љубов: Денеска ќе остварите контакт со личност со која ќе посакате убава љубовна врска.

Здравје: Проблеми со грлото.

ЛАВ

Работа: Денеска е поволен ден за промени на ова поле. Може да очекувате прилика за премин на друго работно место.

Љубов: Наскоро ве очекува ново познанство. Ако сте во брак или во врска, можни се проблеми.

Здравје: Не претерувајте со јадењето.

ДЕВИЦА

Работа: Конечно, напредувате кога е во прашање работното поле, и подготвени сте на важни чекори и промени во иднина.

Љубов: Очекувајте средба со личност која ви се допаѓа, и се надевате дека наскоро ќе влезете во врска.

Здравје: Уринарниот тракт ви е чувствителен.

ВАГА

Работа: Ве чекаат нови околности на ова поле. Ќе биде потребно време да се прилагодите на промените.

Љубов: Денеска ќе имате ново познанство. Ве очекува шанса за интересна врска, флерт.

Здравје: Водете сметка околу низок притисок.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве чека одличен ден на ова поле. Ќе успеете да ги остварите своите планови.

Љубов: Не сте се поклопиле со саканата личност во сите планови, ве очекуваат некои караници, несогласувања, тензија.

Здравје: Пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Избегнувајте ризични потези на работното поле. Пред вас е период во кој ќе имате многу работни компликации.

Љубов: Ве очекува интересен развој на случувањата и подготвени сте да се препуштите на емоциите.

Здравје: Чувствителни ви се очите.

ЈАРЕЦ

Работа: Денеска можете да остварите добра соработка која во иднина ќе ви донесе напредување.

Љубов: Се повеќе се сомневате во своите случувања и ви се чини дека ви доаѓа време да ставите точка на тој однос.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Денешниот работен ден за вас може да биде од големо значење. Пред вас е добар период за важни одлуки.

Љубов: Ќе имате многу самодоверба и ќе успеете да ја заведете личноста која ви се допаѓа веќе долго време.

Здравје: Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа: Може да очекувате поволен ден кога е во прашање работата. Среќата е на ваша страна.

Љубов: Можно е да сте разочарани затоа што саканата личност не ги исполнила вашите очекувања.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here