Дневен хороскоп за 03.06.2019

342
0
SHARE

ОВЕН

Работа: Не би требало да имате големи проблеми. На ова поле се оди по вообичаениот тек без проблеми.

Љубов: Доколку сте во брак, ве очекуваат проблеми во комуникацијата со саканата личност која е дистанцирана.

Здравје: Водете сметка околу варењето на храната.

БИК

Работа: Доколку сте имале во план работно патување, можно е да дојде до некое одложување.

Љубов: Ве очекува интересна комуникација со личноста која ви се допаѓа некое време.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува некоја нова финансиска добивка од која ќе бидете задоволни. Работата исто така ви оди на подобро.

Љубов: Сигурни сте дека со партнерот сакате сериозно да поразговарате за сите работи кои ве загрижуваат.

Здравје: Солидно.

РАК

Работа: Ќе ви годи да се посветите на организација на работа, важно е некои работи на ова поле добро да ги разгледате.

Љубов: Наклонети сте на тоа брзо да менувате расположение, мислење, и однесување, па и партнерите.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.

ЛАВ

Работа: Можно е да не сте сигурни дали да прифатите нова понуда која сте ја добиле од личност која не ја познавате.

Љубов: Кога се во прашање емоции, не ви е лесно да и покажете на саканата личност како се чувствувате.

Здравје: Проблеми со несоница.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате поволен ден ако сте во потрага на нова работа, и ќе успеете да најдете ново работно место.

Љубов: Пред вас е интересна средба која ќе ве однесе до желба со нова личност да влезете во врска.

Здравје: Добро.

ВАГА

Работа: Работните промени кои сте ги имале во план, ќе се одложат. Не сакате да чекате, но сега тоа како да е неминовно.

Љубов: Можно е да замерувате на саканата личност поради нејзиното однесување, и да не ви се допаѓа нејзината љубомора.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ШКОРПИЈА

Работа: Може да ви се укаже шанса да соработувате со некоја личност со која во минатото сте имале одлични заеднички работи.

Љубов: Очекувајте интересни шанси за флерт. Подготвени сте за авантура.

Здравје: Генерално добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не ви е претерано поволен ден па многу лесно може да имате компликации на ова поле.

Љубов: Очекувајте интересни случувања и ново познанство со личност во која ќе се заљубите.

Здравје: Проверете го холестеролот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекуваат мали промени на полето заработка, можно е да бидете задоволни од новите случувања.

Љубов: Уживате во новата слобода и убаво ви е кога сте сами со себе.

Здравје: Полни сте со енергија.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можни се несогласувања во комуникацијата со надредните. Ако сте во потрага за работа, денешниот ден не ви е поволен.

Љубов: Можно е вашата работа премногу да ве оптоварува и денеска не сте расположени.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

РИБИ

Работа: Можно е денеска да се задржите на работа многу повеќе од што сте планирале и дека генерално ќе бидете оптоварени.

Љубов: Имате впечаток дека дошло време за промени. Не сте задоволни од бракот.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here