Дневен хороскоп за 04.06.2019 г.

398
0
SHARE

ОВЕН

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, очекувајте дека денот ќе ви биде успешен и дека финансиите ќе ви одат на подобро.

Љубов: Повремено се сомневате во своите емоции кон саканата личност и имате впечаток дека вашата врска е во криза.

Здравје: Проблеми со стомакот.

БИК

Работа: Ве очекува работно патување на кое нема да бидете претерано задоволни.

Љубов: Ново познанство во вас буди несигурност, понекогаш се чувствувате како да имате недостаток на самодоверба, а ни самите не знаете зошто.

Здравје: Водете сметка околу синусите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Немате недостаток на пари колку што имате недостаток на идеи. Останувате на својата работа која моментално ја имате без оглед каква е.

Љубов: Ве привлекува некоја помлада личност. Исклучителната енергија која ја имате ви влева надеж дека може да очекувате дека во следниот период ќе се случи нешто посебно.

Здравје: Занимавајте се со физичка активност.

РАК

Работа: Доаѓате до мала заработка. Не е тоа што сте очекувале, а тоа во вас буди одредено незадоволство.

Љубпов: Имате впечаток дека вашата врска не оди во правец во кој сте се надевале дека ќе оди.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

ЛАВ

Работа: Можен е пад на концентрацијата и некои грешки кои ќе ги направите на ова поле.

Љубов: Немојте да претерувате со своите реакции. Наклонети сте кон караници и не ви е лесно да ја смирите ситуацијата.

Здравје: Вртоглавица.

ДЕВИЦА

Работа: Имате некои идеи за нова работа, но како да немате доволно енергија сега да ги спроведете во дело.

Љубов: Ви се допаѓа една многу стравствена личност со која сте оствариле посебна врста на емотивен однос.

Здравје: Водете сметка околу циркулацијата.

ВАГА

Работа: Не сте сигурни кој потег би требало да го повлечете на работното поле за да ги решите проблемите кои ве оптоваруваат.

Љубов: Ве очекува опуштена комуникација со емотивниот партнер.

Здравје: Солидно.

ШКОРПИЈА

Работа: Напредувањето на работа кое го посакувате ќе се одложи малку.

Љубов: Иако ви делува дека саканата личност сака се со вас, одеднаш се повлекува, а вие не знаете зошто.

Здравје: Забите ви се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да ве очекуваат нови изненадување на полето работа, околностите се менуваат многу неочекувано.

Љубов: Не сакате да влегувате во нова врска. Слободата ви одговора, уживате со пријателите и задоволни сте.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа: Опкружувањето не ви е наклонето и имате многу непријатели на работа. Денеска ќе имате малку непријатности.

Љубов: Можно е со саканата личност да имате компликации и дека односот ќе ви биде отежнат.

Здравје: Чувствителност во коските.

ВОДОЛИЈА

Работа: Може да имате среќа при решавање на проблемите кои на ова поле ги имате од порано.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која имате пријателски однос. Не ви е лесно отворено да и ги покажете чувствата.

Здравје: Можна слаба циркулација.

РИБИ

Работа: Пред вас се среќни околности во кои добро ќе се снајдете. Работната атмосфера ви оди од рака.

Љубов: Лесно би можеле да се впуштите во нова врска. Подготвени сте на полето љубов малку да експериментирате.

Здравје: Занимавајте се со спорт.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here