Дневен хороскоп за 10.04.2019

431
0
SHARE

ОВЕН

Работа: Ве очекува фаза која не е претерано поволна за вашата работа. Подгответе се за некои проблеми.

Љубов: Ви делува дека саканата личност не замислила заедничка иднина на истиот начин како и вие.

Здравје: Трудете се денеска да не се форсирате.

БИК

Работа: Ве очекува поволен ден во текот низ кој ќе одработите многу важни работи. Судбината е на ваша страна.

Љубов: Не се откажувате од личноста која ви значи, иако во таа врска сте имале доста промашувања од почетокот до сега.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате помалку компликации на ова поле. Доколку се занимавате со трговија, пазете да не дојдете до недостаток на пари.

Љубов: Партнерот ви покажува љубомора, а тоа вам никако не ви годи.

Здравје: Под стрес сте.

РАК

Работа: Доколку сте без работа, можно е наскоро да добиете прилика да се вработите на ново работно место.

Љубов: Дојде време да одлучите дали сте заинтересирани за нешто сериозно со моменталниот партнер или не.

Здравје: Водете сметка околу бубрезите.

ЛАВ

Работа: Ќе имате доста работни обврски во текот на денешниот ден. Генерално ве очекува фаза во која ќе бидете доста на работа.

Љубов: Моментално љубовниот живот не ви е приоритет и затоа партнерот ви замерува.

Здравје: Можен е пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Работа: Имате многу слободно време затоа што денеска немате премногу обврски на ова поле. Може да се надевате на добар ден.

Љубов: Поволен ден за нова врска. Ќе ви се случи познанство какво што не сте очекувале.

Здравје: Полни сте со енергија.

ВАГА

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, очекувајте дека денеска ќе добиете некои убави вести.

Љубов: Имате максимална доверба во вашиот партнер. Градите цврст и стабилен однос кој никој нема да може да го поремети.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Работа: Ве очекува прилика да склопите нова работа која ќе ви донесе успех во иднина.

Љубов: На ова поле ве очекува флерт со личност која неодамна сте ја запознале. Ќе имате возбудлив ден.

Здравје: Можни се болки во грлото.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува можност да остварите подобрување на ова поле, а наскоро и финансиите ќе ви бидат подобри.

Љубов: Не ве очекуваат некои поголеми промени. Ако сте во врска, убаво ви е.

Здравје: Ќе ви годи диета.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е сега да не може да го реалзиирате она што сте го имале во план и да имате некои пречки.

Љубов: Можно е да имате несогласувања во комуникацијата со партнерот.

Здравје: Бидете внимателни денеска.

ВОДОЛИЈА

Работа: Пробувате да дојдете до нова работа, но тоа и натаму не ви поаѓа од рака. Пред вас е малку тежок период.

Љубов: Можно е да имате трема пред состанок со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Исцрпеноста и натаму ве следи.

РИБИ

Работа: Можете да се потпрете на помош од колегите кои ќе ви бидат на располагање во текот на денешниот ден.

Љубов: Ако сте слободни, очекувајте ново познанство кое би можело да биде важно за иднината.

Здравје: Добро.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here