Дневен хороскоп за 16.05.2019 г.

331
0
SHARE

ОВЕН

Работа: Не е претерано поволен ден за вашата работа. Можно е да имате некоја мала штета или загуба кој ќе ве оптовари.

Љубов: Подготвени сте со саканата личност да поминете некои убави моменти и да и се посветите.

Здравје: Чести главоболки.

БИК

Работа: Чувајте се од злонамерни луѓе од блиското опкружување. Можно е да постои некој кој сака да го види вашиот неуспех.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа ќе покаже симпатии кои ги чувствува кон вас.

Здравје: Проблеми поради стрес.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да очекувате дека ќе има проблеми во комуникацијата со работното опкружување.

Љубов: Пред вас е поволен ден кој ќе ви донесе нови познанства. Посветете се малку повеќе во друштвениот живот.

Здравје: Добро.

РАК

Работа: На полето работа следува поместување. Очекувајте дека ќе успеете да ги остварите целите кои сте ги поставиле во претходниот период.

Љубов: Со партнерот имате различни несогласувања, но постои шанса проблемите да се решат.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ЛАВ

Работа: Очекувајте шанса за работа која на некој начин ви е прилика да се пробиете и да остварите подобра репутација.

Љубов: Љубовното поле ви е променливо и не ви е лесно да донесете некои одлуки.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

Работа: Фианансиите ви се променливи. Не ви е лесно да остварите стабилна состојба на ова поле, што ве оптоварува.

Љубов: Ве очекува интересен флерт кој може да води кон остварување на сериозна врска.

Здравје: Генерално добро.

ВАГА

Работа: Доколку сте одлучиле да ја менувате работата, сега ќе ви се укаже шанса за такво нешто. Пред вас е поволен период за промени.

Љубов: Одличен период кој ви носи задоволство е пред вас.

Здравје: Одлично се чувстувате.

ШКОРПИЈА

Работа: Не е претерано поволен ден, и очекувајте дека ќе имате мали компликации и проблеми.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со симпатијата. Постепено ќе остварите подобар однос.

Здравје: Вртоглавица.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Доста среќа би можела да ве послужи денеска. Ве очекува фаза во која се ќе оди онака како што сакате.

Љубов: Новата љубов која ви доаѓа може да ви донесе вистинска радост и олеснување. Се појавува личност по ваша мерка.

Здравје: Проверувајте го притисокот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, ќе успеете да решите некои проблеми. Денешниот ден е поволен за почеток на нова работа.

Љубов: На полето на емоции може да имате мали проблеми со партнерот.

Здравје: Стабилно.

ВОДОЛИЈА

Работа: На работното поле ве очекува проблем кој не сте го решиле од минатото. Време е да превземете одговорност.

Љубов: Новото познанство би можело во вас да разбуди мотивација и желба.

Здравје: Чувствителни синуси.

РИБИ

Работа: На работното поле владеат позитивни промени. Може да очекувате дека се ќе биде во ред.

Љубов: Владее взаемна почит и чувство на доверба кое го делите со саканата личност. Убаво сте расположени.

Здравје: Внимавајте на вишокот килограми.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here