Дневен хороскоп за 29.05.2019

298
0
SHARE

Овен
Работа
Има нови промени во деловниот план, но само следите го вашиот инстинкт. Слушајте се само себе и не очекувајте поддршка од луѓето родени во Овен знак.
Љубов
На планот за љубов, вие сте своеглави и премногу аналитички. Опуштете се, бидејќи немате причина да бидете оптоварени со факти кои не можете да ги промените.
Здравје
Добро се чувствувате.

Бик
Работа
Во вашата работна средина има премногу простаклуци. Бидете сигурни дека ќе го издржите сето ова и бидете подготвени да ја свртите главата.
Љубов
На љубовен план, старата љубов ќе се обиде да го врати контактот, но мотивите нема да бидат ог љубовен карактер. Ако можете, одете културно заобиколете.
Здравје
Можни проблеми со притисокот.

Близнаци
Работа
Бидете доволно промислени пред лицето со кои ве поврзуваат одредени услови во деловната соработка. Важно е да се зачуваат вашите интереси и добри односи со околината.
Љубов
Чувството на емоционална блискост во вас го поттикнува позитивното расположение и креативната енергија. Добро е што се ориентиравте кон подобрата страна на реалноста.
Здравје
Лоша циркулација.

Рак
Работа
Подготвени сте за нови предизвици и ќе бидете подготвени за нив. Додека никој не ве запира, чувствувате вистинска благосостојба.
Љубов
Вие сте многу убави и привлечни за себе и за другите и се чувствувате некако слободни. Партнерот ве обожува, и ако сте слободни, ќе бидете на мета на набљудувач.
Здравје
Добро се чувствувате.

Лав
Работа
Подготвени сте да го исполните новиот бизнис план. Старите контакти ќе се обидат да дојдат до вас. Сакате конечно да го видите вистинскиот статус на сите претходни напори.
Љубов
Саканата личност ви е лојална, но малку ја губи трпеливоста. Не слушајте ниту една личност родена во знакот на Терезија за совет, особено не љубов.
Здравје
Проблеми со дишењето.

Девица
Работа
Можна е добивка, па немојте однапред да се грижите се за тоа, затоа што може да донесете погрешен заклучок. Дискусиите нема да ви донесат никаква корист. Имајте малку трпение.
Љубов
Преголемиот број премногу брзи мисли е многу збунувачки. Вашиот партнер очекува повеќе чувства. Слободните ќе бидат подготвени за акција.
Здравје
Одлично.

Терезија
Работа
Подготвени сте за предизвик. Состојбата на бизнис планот, колку и да ве иритира, се подобрува. Тоа е затоа што самите си се докажавте. Одлучете да свртите нов лист.
Љубов
Вие сигурно чувствувате ново влијание врз енергијата што ве води до нова пресметка. Новата љубовна понуда ве двоуми, а старата љубов ве тестира.
Здравје
Повеќе одмор.

Скорпија
Работа
Не донесувајте никакви одлуки. Почекајте додека не ги слушнете првите вести од вашите колеги од работното место. И покрај тоа што сте полни со енергија, ви делува како некој да ве блокира.
Љубов
Сте решиле среќата да си ја побарате сами. Тоа не е лоша одлука за Скорпија за овој викенд. Зафатените Скорпии ќе бидат многу внимателни и креативни.
Здравје
Добро се чувствувате.

Стрелец
Работа
Вие сте загрижени за работата, па затоа треба да се консултирате со некого. Слушајте ги вашите постари колеги и бидете сигурни дека ќе направите реален план за продолжување на вашата кариера.
Љубов
Слободните Стрелци се особено шармантни и ќе освојат повеќе луѓе одеднаш. Обидете се да не откривате премногу.
Здравје
Се чувствувате исцрпени.

Јарец
Работа
Ќе дадете максимум од себе, но нема да можете да престанете да се нервирате. Секој збор изгледа премногу голем за вас. Барајте барем благодарност за вашите напори.
Љубов
Партнерот ве гледа со восхит. Слободните Јарци се подготвени да се покажат во најдобро светло и да ја освојат наклоноста на личност која им се допаѓа веќе подолго време.
Здравје
Склони сте кон настинки.

Водолија
Работа
Подготвени сте за компромис и дипломатско решение. Сепак, сè оди премногу бавно за вас. Вие сте полни со енергија и не дозволувате некој да ве гуши.
ЉубовВ
Партнеот изгледа неверојатно атрактивен за вас. Ако сте слободни, ќе имате успех во освојувањето како никогаш порано, среќно за викендот.
Здравје
Болка во зглобовите.

Риби
Работа
Ќе потрошите многу време во планирање. Вие сте заинтересирани за различни понуди, но мора да почекате уште некое време.
Љубов
Ве привлекува енергијата на еден Лав, но не сте привлечени од она што го нуди лицето. Подготвени сте да го предизвикате, но исто така и на нови игри според вашите правила.
Здравје
Одлично.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here