ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3. МАЈ 2019 ГОДИНА

358
0
SHARE

ОВЕН

Не сте склони кон носење рационални одлуки, денес како со вас повеќе да владеат емоциите и некои импулси. Поволен ден за да го дефинирате односот со саканата личност. Поведете сметка за проблемите со органите со варење.

БИК

Ова не е премногу поволен ден за нови почетоци на деловен план или било каква иницијатива на ова поле. Комуникацијата со саканата личност би можела постепено да се поправи ако вложите повеќе време. Минлива настинка.

БЛИЗНАЦИ

Вашата нервоза влијае негативно на работното опкружување во кое се наоѓате. Му верувате на вашиот партнер и убаво ви е кога сте заедно. Планирате повеќе од врска во иднина. Зголемен апетит.

РАК

Ова за вас не е премногу поволен ден и може да очекувате некои проблеми и компликации на ова поле. Бидете отворени кон саканата личност. Покажете дека сакате да имате нешто повеќе од тоа што го имате моментално. Можна е вртоглавица.

ЛАВ

Вашата загриженост поради ситуацијата на работното место не допринесува кон наоѓањето решение. Средба со саканата личност е пред вас и конечно ќе имате можност да разјасните некои работи. Можни се проблеми со циркулација.

ДЕВИЦА

Доколку имате проблеми со некои соработници, денешниот ден би можел да доведе до кулминација на конфликтите помеѓу вас. Со тек на време ќе разрешите некои дилеми кои ги имате со саканата личност. Зголемете го внесувањето на магнезиум.

ВАГА

Неодлучни сте и тоа го сметате за своја најголема маана. Понекогаш, кога станува збор за работата треба брзо да реагирате. Иако сметате дека сте ја преболеле личноста од минатото, не ви е лесно во својата глава да ставите точка. Потребна ви е масажа.

ШКОРПИЈА

Постепено ќе ги остварувате целите кои сте си ги поставиле себеси. Важно е да бидете упорни и истрајни во своите намери. Можеби не сте сигурни на кој начин да се поставите кон симпатијата. Избегнувајте внесување алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Нема потреба да се грижите за вашите финансии. Потребно ви е малку време да најдете решение но, ќе го најдете. Ви се допаѓа една личност со која имате делоен или на некој начин формален однос. Потребен ви е одмор.

ЈАРЕЦ

Не сте задоволни од условите кои ги имате на деловен план и сакате да го менувате работното место. Доколку сте во брак со саканата личност ве очекува оддалечување, можеби размислувате и за развод. Кожата ви е чувствителна.

ВОДОЛИЈА

Не ви е лесно сосема да се сконцентрирате на деловното опкружување кога имате премногу приватни проблеми. Постои личност која ви се допаѓа, но како да не умеете отворено да го покажете тоа пред неа. Чувствителен желудник.

РИБИ

Не е препорачливо да ризикувате на деловно поле. Денешниот ден може да ви донесе некој губиток и разочарување. Ве очекува интересен ден во кој може да запознаете нова личност и да флертувате со неа. Се препорачува спортување.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here