Дневен хороскоп за 31.05.2019 г.

310
0
SHARE

Овен

Работа
Вие размислувате за бизнис и размислувате за стратегија за долгорочно инвестирање. Вашата недвижност сега е приоритет, било твое или трговија со некој друг. Непотребниот трошок за изминатите денови ја намалува удобноста.

Љубов
Никако не можете да се ослободите од ситуацијата или од некое лице од минатото. Ако сте осамени, лицето што го среќавате на улица или преку пријател може да ви привлече внимание.

Здравје
Главоболка.

Бик

Работа
Немирот што го чувствувате втор ден не ви дава мир. Имате чувство дека нешто важно ќе се случи и дека тоа нема да биде пријатна промена. Опуштете се и подобро организирајте го секојдневниот живот.

Љубов
Чувствувате голема напнатост на емоционален план и на чекор сте да се намали се и да го свртите новиот лист. Денес ќе биде мирен ден, па обидете се да ги соберете вашите мисли и чувства.

Здравје
Хронична болка.

Близнаци

Работа
Ако не можете да ги менувате другите, денес не се менувајте себе. Финансиите се во опаѓање и висината на приходите што ги имате, чувствувате дека наскоро морате да направите важна деловна промена.

Љубов
Се обидувате да поддржите некој близок со давање финансиска помош. Денес имате помалку време за приватен живот, а уште помалку за разговор со вашиот партнер.

Здравје
Добро се чувствувате

Рак

Работа
Вие сте збунети и се чувствувате несигурни.Не сте задоволни со позицијата што ја имате и само им завидувате на оние кои се независни и имаат свои пари.

Љубов
Вие треба да разговарате со саканата личност само што таа сега нема време за вас. Вие им ги компензирате емоциите за пријатели кои ви ја покажуваат целосната љубов денес.

Здравје
Уморни сте.

Лав

Работа
Се трудите да го дадете најдоброто од себе и во претпладневните часови нема да имате ниту една минута слободно време. Налетот на ентузијазмот само го нарушува чувството на несклад со соработниците.

Љубов
Размислувате за некој кој не живее во вашиот град. Ако сте почнале да комуницирате со некој претходните денови, имате чувство дека сте стагнирале.

Здравје
Минлива главоболка.

Девица

Работа
Се изгубивте во морето на планови. Општо незадоволството со материјалната ситуација денес го нарушува деловниот ритам. Бидете трпеливи.

Љубов
Сакате некој кој е посупериорен од вас или барем вие така го гледате. Обидете се, немате што да изгубите. Вљубени Девици – излегувајте и уживајте со твојот партнер.

Здравје
Добро се чувствувате.

Терезија

Работа
Имате многу идеи, но ви недостасува реализација. Пријателите сакаат да ви дадат сериозна деловна помош, но не сакате да ја прифатите.

Љубов
Вие сте задоволни со вашиот изглед. Чувствувате погледи од непосредното опкружување, но сé уште не сте заинтересирани да влезете во било каква врска.

Здравје
Тензија.

Скорпија

Работа
За миг ќе мислите дека сте во поголема загуба на бизнис и дека нема спас. Но, крајот на денот носи смиреност, па размислете за тоа што и како да работите.

Љубов
Вие сте сеоддалечиле од вашиот партнер и без разлика колку тој се труди, вашето нерасположение го одбива. Или тргнете се или вашиот партнер ќе се тргне од вас…

Здравје
Иритација на кожа.

Стрелец

Работа
Денес колегата е во супериорна позиција и е лут. Вашето пократко работно отсуство направлои промени. Подгответе се за посериозно прифаќање на обврските и да се погрижите за комуникација.

Љубов
Вие сте заинтересирани за лицето што го запознавте на службено патување. Не брзајте со проценките. Вие сеуште не знаете што добивате.

Здравје
Болка во грлото.

Јарец

Работа
Некои од вашите пријатели се обидуваат да ви помогнат да ја смените вашата работа, но сеуште не се чувствувате безбедни и не сакате да ја прокоцкате довербате на некој.

Љубов
Сакате некој кој е во незавидна ситуација. Вашата потреба за помош, давање совет и поддршка на некој близок е истакната денес.

Здравје
Болка во грбот.

Водолија

Работа
Уморни сте од претходните месеци и сега сакате да ги поминете вашите денови во вашиот дом. Инвестициите можат сериозно да ви ја испразнат вашата банкарска сметка.

Љубов
Сте се повлекле и гледате на саканата личност од сенката. Слободните Водолии чекаат на повик, можеби и нема да го дочекаат… Заљубените, денес го минуваат денот во природа,добро ќе ви дојде!

Здравје
Пад на имунитетот.

Риби

Работа
Непланираната средба со пријателите и интервјуто за работа денес можат да донесат освежување на бизнис-планот. Пократкиот пат до работа или размислување за работа на патот, денес се истакнуваат.

Љубов
Премногу идеализирате некој близок. Ако сте осамени, внимавајте. Оној што може да го привлече вашето внимание, крие нешто од вас.

Здравје
Лошо варење.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here