Дневен хороскоп за недела, 19.05.2019

378
0
SHARE

Овен
Работа
Не обрнувајте внимание на коментарите на соработниците. Потпрете се на себе и на вашите способности и навреме ќе ги завршите вашите обврски.
Љубов
Се чувствувате добро и задоволни со вашата постоечка врска. Партнерската поддршка треба да вреди малку повеќе, партнерот секогаш е тука кога ви е потребен.
Здравје
Нема промени.

Бик
Работа
Дозволете си одредена количина на препотенција со намера да оставите позитивен впечаток на соработници или вашите претпоставени.
Љубов
Ако сте во моментов слободни, обрнете внимание на некоја личност во знакот на Лав и на крај покажете го она што го чувствувате. Нема што да чекате.
Здравје
Можни проблеми со коленото.

Близнаци
Работа
Ќе добиете можност да ја поправите грешката од минатата недела. Немојте да се колебате, и сега направите се најдобро и создадете плодна почва за оваа недела.
Љубов
Вие делувате отсутно и незаинтересирано, а вашиот партнер ве навредува. Покажете иницијатива и оптимизам, малку кренете се.
Здравје
Меланхолија.

Рак
Работа
Денес ќе добиете важна порака од соработник во знакот на Овен. Останете доследни на вашите намери и не ја злоупотребувајте довербата на работодавецот.
Љубов
Поканете лице кое некое време ви го привлекува вниманието. Не чекајте посебна прилика или повод, туку веднаш направете го тоа.
Здравје
Можни проблеми со забите.

Лав
Работа
Недоразбирањата кои постојат со деловните соработници ќе бидат успешно решени. Имате посебна поддршка од вашиот постар колега.
Љубов
Вашиот партнер се чувствува запоставено и предложете му заедничко излегување и разговара. Ќе ви годи и на вас и на вашиот партнер.
Здравје
Добро.

Девица
Работа
Имате лоша претпоставка за проценка на деловните можности. Дискусијата со колега денес ќе биде неизбежна, но ова може да придонесе за смирување на ситуацијата.
Љубов
Искрено искажете ги своите чувства кон саканата личност. Обидете се да ги усогласите вашите заеднички желби и потреби и да уживате.
Здравје
Се чувствувате уморни.

Терезија
Работа
Деловниот ден денес ќе оди добро, како што очекувавте. Ќе бидете горди на вашиот личен придонес. Продолжете да се трудите.
Љубов
Фокусирајте ги вашите мисли и чувства кон саканата и очекувајте прекрасна вечер. Ќе бидете исполнети со прекрасни чувства, што е многу, многу убаво.
Здравје
Започнете со физички активности.

Скорпија
Работа
Вие сте инспирирани од креативни идеи и на соработниците им предлагате корисно решение. Важно ви е да бидат прифатени, па направете сè да ги убедите другите.
Љубов
Некој ви дава љубов и директно ви дава до знаење што мисли и чувствува.Нема да одолеете. Вие само треба да знаете за кого станува збор.
Здравје
Корегирајте ја исхраната.

Стрелец
Работа
Едно лице во знакот на Рак ќе ви предложи деловна соработка. Согласете се на условите и искористете ја можноста која ја чекате толку долго.
Љубов
Ова е вистинскиот момент за да се пријде на некого што ви се допаѓа. Тој нема да одолее на вашиот шарм и духовитост, денес може да биде ваш ден
Здравје
Болка во мускулите.

Јарец
Работа
Не дозволувајте некои коментари да ве исфрлат од рамнотежа. Обидете се да се контролирате затоа што некој намерно ве провоцира.
Љубов
Направивте погрешна одлука и сега се шегувате. Повикајте ја саканата личност и обидете се да ја поправите грешката, па сè ќе биде добро.
Здравје
Имунитетот ви опаѓа.

Водолија
Работа
Вие не сте во најдобро расположение и ќе ги одложите вашите обврски за следниот ден. Обидете се да се концентрирате и да бидете сигурни дека нема да направите грешка.
Љубов
Страствената врска во која се наоѓате е во сериозна криза. Не префрлувајте одговорност на вашиот партнер, туку преземете иницијатива и решавајте ги сите проблеми.
Здравје
Склоност кон вируси.

Риби
Работа
Ќе имате интервју со работодавецот пред крајот на денот. Прифатете ја понудата и сфатете ја како можност за напредување.
Љубов
Вие сте задоволни и делувате неодоливо во вашата околина, но конечно морате да донесувате одлука чија понуда ја прифаќате.
Здравје
Се чувствувате одлично.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here