Доктор откри едноставен трик за да не ви се замаглуваат очилата кога носите маска

184
0
SHARE

Решението е прилично едноставно, сѐ што ви е потребно е само еден обичен фластер… Сите кои носат диоптриски очила, додека носат маска на лицето, се соочуваат со проблемот „замаглување на стаклата“.

Како да ги спречите „замаглените стакла“, стана голема тема со бројни расправии, а еден доктор пронајде ефикасен начин кој тврди дека нему му помага секојдневно.

Д-р Даниел М. Хифермен, кој носи очила и заштитна маска додека оперира, сподели трик кој го превенира замаглувањето на стаклата од очилата.

Решението е прилично едноставно. Сѐ што ви е потребно е обичен фластер. Докторот со фластерот го лепи врвот на маската преку носот, со што воедно се превенира и паѓањето на маската од лицето.

Извор Moezdravje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here