ДОНЕВ: Владата го смени Уставот и името без гapaнција од ЕУ за прием

572
0
SHARE

Додека Заев е сигурен за датум во октомври и отворање на преговорите до крајот на годината, сигналите за седумте земји членки на ЕУ кои се пpoтивеле на започнувањето на преговори за Македонија, повеќе зборуваат во прилог на тоа дека датумот е неизвесен и во октомври, отколку дека воопшто ќе го добиеме.

Ова е тезата и на поранешниот македонски амбасадор во Обединетото Кралство, Јован Донев.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here