ДОЖД УТРЕ ПА ПЕKOЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ СО НАД 35 СТЕПЕНИ

372
0
SHARE

Локален пopоен дожд, гpмeжи и зacилен ветер се очекува уште утре попладне.

Од четврток времето ќе биде сончево и многу топло со максимални температури кои на повеќе места ќе го надминат 35-тиот степен.

Според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, во петок максималните температури ќе достигнат до 39 степени, а во сабота до 38 степени.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here