Дождот предизвика хаос во Драчево: Цела населба под вода (ВИДЕО)

1079
0
SHARE

Обилни врнежи и грмежи беа забележани попладнево во Скопје.

Невремето и големите врнежи предизвикаа вистински неред во повеќе делови од главниот град а најмногу во Драчево, каде улиците се целосно поплавени, а сообраќајот отежнат.

На социјалните мрежи набргу беа објавени и видеа од дождот кој ги поплави улиците:

Поплавени улиците во Драчево по врнежите

Поплавени улиците во Драчево по врнежите

Posted by Press24.mk on Monday, June 24, 2019

Поплавени улиците во Драчево по врнежите

Поплавени улиците во Драчево по врнежите

Posted by Press24.mk on Monday, June 24, 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here